Aman Tanrım!
Aman Tanrım!
Yönetmen: Tom Shadyac
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 160 dakika

Aman Tanrım! Filminin Konusu

Bruce Almighty, Türkçe adıyla Aman Tanrım, 2003 yapımı komedi ve fantastik türünde bir filmdir. Başrolde Jim Carrey'in oynadığı film, Bruce Nolan adındaki bir TV muhabirinin yaşadığı olayları mevzu alır.

Bruce Nolan, başarılı bir muhabir olmak için büyük hayalleri olan biridir, sadece yaşamı sürekli ters gitmektedir. Bir gün, işlerin yolunda gitmediği bir durumda sinir krizine girer ve Tanrı'ya isyan eder. Bu sırada, Bruce'un isyanını gören Tanrı, ona bir teklif sunar ve kendi güçlerini bir hafta süresince Bruce'a devreder.

Artık Tanrı'nın güçlerine sahip olan Bruce, başlangıçta bu güçleri eğlence ve kişisel çıkarları için kullanır. Sadece daha sonra bu güçlerin sorumluluğunu anlamaya başlar ve insanoğluın hayatlarını ve dileklerini değiştirmek yerine onlara yardım etmeye odaklanır. Bununla beraber kendi yaşamındaki eksiklikleri ve değerleri de gözden geçirir.

Film, mizah dolu sahnelerle, düşündürücü temaları harmanlayarak, insanların kişisel gelişimi ve empati duygusu üzerine güçlü bir ileti verir. Jim Carrey'in başarılı performansı, filmi keyifli ve unutulmaz kılar. "Bruce Almighty", izleyicilere hem gülmek hem de düşünmek için harika bir edinim sunar. Spoiler vermeden daha çok ayrıntıya girmeden, bu eğlenceli ve duygusal filmi izlemenizi öneririm.

Orijinal adı: Bruce Almighty

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Aman Tanrım! filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Profil Resmi
Alican 06.12.2023, 22:27 paylaştı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ayı Teddy Arkadaş Ortamı
6.9/10 4.08/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam