Ayla
Ayla
Yönetmen: Can Ulkay
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 125 dakika

Ayla Filminin Konusu

"Ayla", Türk yapımı bir dram ve tarih filmidir. Film, Kore Savaşı esnasında yaşanmış olan gerçek olaylardan esinlenmiştir. öykü, Kore Savaşı'nda vazife alan Türk askeri Süleyman Dilbirliği'nin anılarına dayanmaktadır.

Film, Süleyman Dilbirliği'nin Kore Savaşı'nda bir savaş esnasında terk edilmiş bir Koreli yetim kızı olan Ayla ile karşılaşmasını konu alır. İkisi, savaşın acımasızlığına rağmen kısa sürede sıkı bir bağ kurarlar ve bir baba-kız gibi birbirlerine sıkı sıkıya bağlanırlar.

Ayla, Dilbirliği'nin bakımına alınır ve onunla birlikte yaşamaya başlar. İkisi, birbirlerinin dillerini ve kültürlerini öğrenerek iletişim kurmaya çalışırlar ve zorlu savaş ortamında birbirlerine güç verirler.

Ancak, savaşın acımasız gerçekleri ve askeri kurallar, Dilbirliği ve Ayla'nın kopmaz bağlarını sınayacaktır. Savaşın sona ermesiyle birlikte, Dilbirliği'nin Türkiye'ye dönmesi gerekmektedir ve Ayla'yı geride bırakmak zorunda kalacaktır.

"Ayla", seyircilere unutulmaz bir hikaye sunarken, gerçek bir dostluğun ve sevginin savaşın ortasında bile iyi mi var olabileceğini gösterir. Film, Türk-Kore dostluğunun önemli bir sembolüdür ve iki ülkenin halkları arasındaki güçlü bağları yansıtır. Duygusal ve etkileyici bir anlatıma haiz olan "Ayla", izleyicileri savaşın insan hayatı üzerindeki etkilerine ve insanlığın ortak değerlerine dair düşündürür.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Ayla filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
Ayla Hüzün Dolu
8.3/10 0/5
Can Dostum Hüzün Dolu
8.5/10 0/5
Umudunu Kaybetme Hüzün Dolu
8.0/10 0/5
Enigma Etkileyici
8.0/10 0/5
Sıkıysa Yakala Eğlenceli
8.1/10 0/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam