Başlat: Ready Player One
Başlat: Ready Player One
Yönetmen: Steven Spielberg
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 140 dakika
Orjinal Adı: Ready Player One

Başlat: Ready Player One Filminin Konusu

Ready Player One, Ernest Cline tarafından yazılan ve Steven Spielberg tarafından yönetilen, aynı adı taşıyan bir bilim kurgu romanından uyarlanan bir filmidir. Hikaye, 2045 yılında geçer, dünya ekonomik çöküş ve kaynak eksikliği nedeniyle büyük bir kriz içindedir. Bu zorlu gerçeklikten kaçış, insanların OASIS adlı sanal bir gerçeklik dünyasına sığınmalarıyla mümkün olur.

OASIS, insanların istedikleri gibi bir avatar aracılığıyla sanal bir dünyada etkileşimde bulunabildiği geniş bir dijital evrendir. Oyunun yaratıcısı, James Halliday, ölümünden sonra milyarlarca dolar değerindeki OASIS içinde bir avı başlatır. Bu av, kullanıcıların OASIS içinde gizlenmiş olan "Easter egg"i (paskalya yumurtası) bulmalarını gerektirir. Yumurtayı bulan ilk oyuncu, OASIS'in sahibi olacak ve Halliday'in mirasını alacaktır.

Filmin ana karakteri Wade Watts (Parzival olarak bilinir), Halliday'in mirasını arayan genç bir oyuncudur. Wade, diğer oyuncular Art3mis, Aech, Daito ve Sho'nun da dahil olduğu bir grup oyuncu ile birlikte yumurtayı bulmak için yarışır. Ancak, OASIS'in güçlü ve acımasız şirketleri, özellikle Innovative Online Industries (IOI) şirketi, yumurtayı kendi amaçları için ele geçirmek istemektedir.

Film, Wade'in gerçek dünyadaki güçlüklerle başa çıkarken, dostlukları ve cesareti sayesinde OASIS içindeki zorlu bulmacaları çözmeye çalışmasını anlatır. "Ready Player One," 1980'lerin pop kültürü referanslarıyla dolu, heyecan verici bir macera ve bilim kurgu deneyimi sunar.

 

 

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Başlat: Ready Player One filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Cehenneme Bir Adım Korku Gecesi
7.2/10 4.37/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Captain Marvel Aksiyonu Bol
6.8/10 3.25/5
Demir Adam Etkileyici
7.9/10 3.25/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam