Bird Box
Bird Box
Yönetmen: Susanne Bier
Platform: Netflix Filmleri
Süre: 124 dakika

Bird Box Filminin Konusu

Bird Box, 2018 yapımı bir Amerikan korku-dram filmidir. Film, bir post-apokaliptik dünyada geçer. Esrarlı bir varlık, insanları görmüş oldukları anda delirip intihar etmelerine yol açan bir tehlike oluşturmuştur. Bu nedenle, hayatta kalmak isteyen insanoğlu gözlerini kapatmak zorundadır.

Bird Box Filminin Konusu

Ana karakter Malorie (Sandra Bullock), iki çocuğuyla beraber tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Gözlerini bağlayarak, kör bir halde etrafta dolaşırlar. Malorie, diğer hayatta kalanlarla güvenli bir sığınak bulma çabasına girer. Bu sırada film, geçmiş ve şimdiki süre arasında gidip gelmiş olarak hikayeyi anlatır.

Film, hayatta kalmak için gözlerini kapatmak zorunda olan insanoğluın yaşadığı mücadeleleri, tehlikeleri ve grup dinamiklerini ele alır. Hem de ana karakterin içsel yolculuğuna da odaklanarak, anne olma ve koruma içgüdüsünün güçlü temalarını işler.

Bird Box, gerilim ve gizem yaratma konusunda etkili sahnelerle doludur. Filmin hikayesi, karakterlerin tehlikelerle yüzleşmelerini ve çaresizliklerini deneyimlemelerini anlatır. Film, izleyiciyi esrarengiz bir tehdit ve hayatta kalmaya çalışan insanoğluın hüzünlü hikayesiyle içine çeker.

Filmin ana teması, aile bağları, dayanıklılık ve insanın manevi gücü çevreında dönerken, görsel olarak etkileyici sahneleriyle de dikkat çeker. "Bird Box," korku türünün yanı sıra insan psikolojisi ve dayanıklılığı üzerine düşündürücü bir yapım olarak öne çıkar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Bird Box filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Kelebek Etkisi Etkileyici
7.6/10 4.05/5
Şeytan Üçgeni Beyin Yakan
6.9/10 3.94/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
The Matrix Beyin Yakan
8.7/10 3.92/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Captain Marvel Aksiyonu Bol
6.8/10 3.25/5
Demir Adam Etkileyici
7.9/10 3.25/5
Marslı Farklı Dünyalar
8.0/10 3.12/5
Platform Sürükleyici
7.0/10 3.12/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam