Black Box
Black Box
Yönetmen: Emmanuel Osei-Kuffour
Süre: 100 dakika

Black Box Filminin Konusu

Black Box, 2020 yapımı bir bilim kurgu ve gerilim filmidir. Film, bir adamın hafıza kaybı yaşamasının arkasından yeni bir teknoloji ile anılarını tekrar kazanma çabasını konu alır.

Black Box Filminin Konusu

Ana karakter Nolan (Mamoudou Athie), kaza sonucu eşini kaybetmiş ve hafıza kaybı yaşamış biridir. Nolan, hayatını ve geçmişini yine inşa etmek için bir deneysel tedaviye katılır. Bu tedavi, Black Box isminde olan bir aletin kullanılmasını içerir. Cihaz yardımıyla Nolan, yitirdiği anılarına geri dönmeye başlar.

Ancak Nolan, anılarına geri döndükçe, bu sürecin karmaşıklığını ve karanlık taraflarını keşfeder. Anıların içinde gizlenen sırlar ve gerilim dolu vakalar, Nolan'ı kendi geçmişiyle yüzleşmeye zorlar. Cihazın getirmiş olduğu bu gerilimli tecrübe, Nolan'ı hem geçmişteki acılarıyla yüzleşmeye hem de kendisini yine keşfetmeye itecektir.

Black Box, değişen teknolojinin insan hafızası ve kimliği üzerindeki etkilerini, bununla beraber geçmişle yüzleşme ve kişisel dönüşüm temalarını işler. Film, ruhsal gerilim ve bilim kurgu unsurlarıyla izleyicisini etkilemeyi amaçlar.

Filmin ana karakterinin içsel yolculuğu ve zorlukları, seyircilere duygusal bir bağ kurma fırsatı sunar. "Black Box," şuuraltıyla yüzleşmeyi ve geçmişin etkilerini ele alarak gerilim dolu bir hikaye sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Black Box filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Kelebek Etkisi Etkileyici
7.6/10 4.05/5
Şeytan Üçgeni Beyin Yakan
6.9/10 3.94/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
The Matrix Beyin Yakan
8.7/10 3.92/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Captain Marvel Aksiyonu Bol
6.8/10 3.25/5
Demir Adam Etkileyici
7.9/10 3.25/5
Marslı Farklı Dünyalar
8.0/10 3.12/5
Platform Sürükleyici
7.0/10 3.12/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam