Can Dostum
Can Dostum
Yönetmen: Olivier Nakache, Éric Toledano
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 112 dakika

Can Dostum Filminin Konusu

"Intouchables" (Can Dostum), Fransa yapımı bir dram-komedi filmidir. Film, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Hikaye, Philippe isminde zengin ve engelli bir adamla, Driss isminde genç ve fakir birinin sıra dışı dostluklarına odaklanır.

Philippe, bir paraşüt kazası sonucu boyundan aşağısı felçli kalmıştır ve tekerlekli sandalyeyle yaşamına devam etmektedir. Bakıcı arayışı içindeyken, yaşamının tamamen haricinde olan Driss ile karşılaşır. Driss, tamamen farklı bir yaşam seçimina ve geçmişe haiz olan bir gençtir. Philippe'in bakıcısı olarak işe alınmak istemeyen Driss, nerede ise bir şaka niyetiyle başvuruda bulunur.

Ancak ikilinin içinde beklenmedik bir bağ oluşur. Driss, Philippe'in hayatına sevinç ve renk katar, onun ruhundaki kapalı kapıları açar. Philippe ise Driss'in yeteneklerini ve potansiyelini farklıdır ve onu desteklemeye başlar. İkilinin karşılıklı yardım ve anlayışı, onları sıradışı bir dostluğun içine sürükler.

Film, engellilik, aile, dostlık ve sosyal sınıf şeklinde derin temaları, gülünç ve dokunaklı bir anlatımla birleştirir. Zengin bir adam ile fukara bir gencin hayatlarının kesişimi, seyircilere sıcacık bir duygusal deneyim sunar. İki ana karakterin etkileyici oyunculukları ve aralarındaki uyum, "Intouchables"ı unutulmaz kılan unsurlardan biridir. Dünya genelinde büyük bir başarıya ulaşan film, izleyicilere dostluk ve insanlık hakkında unutulmaz bir hikaye sunar.

Orjinal Adı: Intouchables

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Can Dostum filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
Ayla Hüzün Dolu
8.3/10 0/5
Can Dostum Hüzün Dolu
8.5/10 0/5
Umudunu Kaybetme Hüzün Dolu
8.0/10 0/5
Enigma Etkileyici
8.0/10 0/5
Sıkıysa Yakala Eğlenceli
8.1/10 0/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam