Göz (Oculus)
Göz (Oculus)
Yönetmen: Mike Flanagan
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 104 dakika

Göz (Oculus) Filminin Konusu

Oculus (Göz) adlı film, izleyiciyi gerilim dolu bir hikayenin içine çeken sıradışı bir psikolojik korku yapımıdır. Yönetmen Mike Flanagan tarafından 2013 yılında çekilen bu film, izleyicilere gerçeklik ve düşünce arasındaki ince çizgiyi sorgulatan karmaşık bir hikaye sunar.

Film, Tim ve Kaylie adında bir kardeş ve kız kardeşin çocukluk dönemlerine dayanır. Onların yaşadığı korkunç bir aile trajedisi, ailelerinin sahip olduğu antika bir ayna olan "Lasser Glass" ile ilişkilendirilir. Tim ve Kaylie, bu aynanın ailelerini nasıl mahvettiğine inanmaktadır ve yıllar sonra bu aynanın gerçek doğasını keşfetmek ve aileyi lanetleyen kötü güçleri ortaya çıkarmak için bir araya gelirler.

Film, iki farklı zaman diliminde geçer. Bir yanda Tim ve Kaylie'nin çocukluk dönemi, diğer yanda ise yetişkinlik dönemi vardır. İki zaman dilimi arasında gidip gelirken, izleyiciye ayna ile etkileşimlerinin sonuçlarını ve ailenin geçmişinin nasıl bir hayalet gibi peşlerini bırakmadığını gösterir. Ayna, insanların zihinsel ve duygusal sağlığını tehdit eden bir varlık olarak gösterilir ve bu nesnenin etrafında gelişen olaylar, izleyiciyi gerilim ve dehşet içinde bırakır.

Göz Oculus, gerçeklik ile rüya, halüsinasyon ve gerçek arasındaki sınırları zorlayan bir film olarak öne çıkar. İzleyiciye aynanın yanılsamalarını ve karanlık sırlarını keşfetme yolculuğunda bir psikolojik labirent sunar. İzleyiciyi zihinsel bir sarmalın içine çeken bu film, korku türüne farklı bir bakış açısı getirir ve gerilim dolu anlarla doludur. Oculus, izleyicilerin kendi gerçekliklerini sorgulamalarına ve düşündükleri her şeyin altında yatan karanlık sırları araştırmalarına neden olan çarpıcı bir psikolojik korku deneyimi sunar.

Orjinal adi: Oculus

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Göz (Oculus) filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Profil Resmi
Berke 16.09.2023, 17:17 paylaştı.

Korku ögeleri yeterince iyiydi konusunu da beğendim. Film genel olarak iyi bir film tavsiye ederim.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Şeytan Üçgeni Beyin Yakan
6.9/10 3.94/5
Ceset Gerileyim
7.6/10 3.75/5
Kapan Beyin Yakan
7.8/10 3.74/5
Sınav Beyin Yakan
6.8/10 3.33/5
Dehşetin Yüzü 2 Korku Gecesi
5.6/10 3.12/5
39. Dosya Gerileyim
6.2/10 3/5
Ölümcül Labirent Gerileyim
6.4/10 2.87/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam