Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk
Yönetmen: Peter Jackson
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 169 dakika

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk Filminin Konusu

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filmi, J.R.R. Tolkien'in aynı adı taşıyan fantastik romanından esinlenerek çekilmiş bir film serisinin ilk bölümüdür. Film, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yönetmeni Peter Jackson tarafından yönetilmiştir ve 2012 senesinde yayınlanmıştır. Bu film, Yüzüklerin Efendisi film serisinin öncesini anlatmaktadır.

Konusu ise şöyledir:

Bir zamanlar Orta Dünya'da, Baggins isminde bir Hobbit yaşamaktadır. Hobbitler minik boyutlu, rahat ve huzurlu yaşamlarıyla tanınırlar. Baggins'in yaşamı, sihirli bir yüzüğün ona miras kalması ve gizemli bir büyücü olan Gandalf'ın kapısını çalmasıyla kökten değişmiş olur.

Gandalf, Baggins'i destansı bir maceraya katılmaya çağrı eder. Amacı, Orta Dünya'nın korkutucu ejderhası Smaug'un çaldığı Cüce Krallığı Erebor'un geri kazanılmasına yardım etmektir. Bunun için Baggins'in on üç cüce ile birlikte Beklenmedik seyahat'a çıkması gerekmektedir.

Baggins, başlangıçta isteksizdir ve maceraya ayak uydurmak zorunda kalır. Seyahat boyunca, Orta Dünya'nın çeşitli bölgelerini keşfederler ve bir takım tehlikeli ve fantastik yaratıkla karşılaşırlar. Baggins, içindeki cesareti ve liderlik kabiliyetlerini keşfederken, arkadaşları ile arasında güçlü bağlar oluşur.

Sadece, Smaug'un tehlikeleri ve diğer karanlık güçlerle karşılaşmadan Cüce Krallığı'na ulaşmak kolay olmayacaktır. Beklenmedik seyahat, Baggins ve cücelerin birlikte zorlukları aşmasını, dostlukları güçlendirmesini ve özgüvenlerini kazanmalarını anlatırken, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin evrenine dair birçok önemli olayı da gözler önüne serer.

Orjinal Adı: The Hobbit: An Unexpected Journey

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ayı Teddy Arkadaş Ortamı
6.9/10 4.08/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam