Kanlı Elmas
Kanlı Elmas
Yönetmen: Edward Zwick
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 143 dakika
Orjinal Adı: Blood Diamond

Kanlı Elmas Filminin Konusu

"Kanlı Elmas" (Blood Diamond), 2006 yapımı bir drama ve politik gerilim filmidir. Edward Zwick tarafından yönetilmiş ve başrollerinde Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou ve Jennifer Connelly yer almıştır.

Film, Sierra Leone'de geçen iç savaş döneminde odaklanır. Hikaye, balta madenlerinde çalışan ve ailesini kaybetmiş olan Solomon Vandy (Djimon Hounsou) ile başlar. Solomon, isyancılar tarafından zorla çalıştırıldığı sırada bulduğu nadir bir pembe elması gizler. Diğer taraftan, savaş muhabiri Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ve köle tüccarı Maddy Bowen (Jennifer Connelly) da kesişen yollarıyla hikayeye dahil olur.

Solomon, Archer ve Maddy, savaşın acımasızlığını ve elmas ticaretinin etik sorunlarını gözler önüne seren bir maceraya atılır. Archer, Solomon'un gizli elması bulmasına yardım etmeyi kabul ederken, Maddy ise savaşın insanlık üzerindeki etkilerini belgelemeye kararlıdır. Bu üç karakter, savaşın ve çatışmanın ortasında kendi hikayelerini bulurken, bir yandan da adaletsizliklere karşı durmaya çalışırlar.

"Kanlı Elmas", savaşın, çatışmanın, sömürünün ve insanlık dramının derinliklerine inen güçlü bir film olarak bilinir. Elmas ticaretinin gölgesindeki Sierra Leone'deki acı gerçekleri anlatarak izleyicilere düşündürücü bir deneyim sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Kanlı Elmas filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam