Kayıp Kız
Kayıp Kız
Yönetmen: David Fincher
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 149 dakika
Orjinal Adı: Gone Girl

Kayıp Kız Filminin Konusu

"Kayıp Kız" (Gone Girl), 2014 yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. David Fincher tarafından yönetilen film, Gillian Flynn'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Başrollerde Ben Affleck ve Rosamund Pike yer almaktadır.

Hikaye, Nick Dunne (Ben Affleck) ve eşi Amy Dunne'un (Rosamund Pike) beşinci evlilik yıldönümlerinde Amy'nin kaybolmasıyla başlar. Olaylar, medya ve halkın dikkatini çeker, ve Amy'nin kayboluşu gizemli bir şekilde çözülmeye başlar. Ancak, polis soruşturması ve medya ilgisi altında, Nick'in davranışları sorgulanmaya başlar ve Amy'nin kayboluşuyla ilgili daha karmaşık ve karanlık bir hikaye ortaya çıkar.

Film, iki perspektifi kullanarak ilerler. Bir yandan, polis soruşturması ve medya odaklı olaylar gelişirken, diğer yandan geçmişteki Nick ve Amy'nin ilişkilerine dair geriye dönük anılar, Amy'nin bir günlükten alıntılar ve ikilinin evliliklerinin detaylarına dair ipuçları verilir. Bu katmanlı anlatım, izleyicilere gerilimli bir atmosfer sunar.

"Kayıp Kız", karmaşık karakterleri, sürükleyici bir hikayeyi ve sürpriz dolu bir finaliyle öne çıkar. Film, toplumsal beklentiler, evlilik ve medyanın gücü gibi temaları ele alırken seyirciyi şaşırtmaya ve düşündürmeye yönelik bir yapım olarak kabul edilir.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Kayıp Kız filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Şeytan Üçgeni Beyin Yakan
6.9/10 3.94/5
Ceset Gerileyim
7.6/10 3.75/5
Kapan Beyin Yakan
7.8/10 3.74/5
Sınav Beyin Yakan
6.8/10 3.33/5
Dehşetin Yüzü 2 Korku Gecesi
5.6/10 3.12/5
39. Dosya Gerileyim
6.2/10 3/5
Ölümcül Labirent Gerileyim
6.4/10 2.87/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam