Kumsal
Kumsal
Yönetmen: Danny Boyle
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 119 dakika
Orjinal Adı: The Beach

Kumsal Filminin Konusu

"Kumsal" (The Beach), 2000 yapımı bir macera filmidir ve Danny Boyle tarafından yönetilmiştir. Leonardo DiCaprio, Tilda Swinton ve Virginie Ledoyen gibi oyuncular filmde yer almaktadır. Film, Alex Garland'ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Hikaye, genç bir Amerikalı olan Richard (Leonardo DiCaprio) karakteri etrafında dönmektedir. Richard, Tayland'da seyahat etmekte ve orada bir gezgin tarafından söylenti haline gelmiş bir gizemli adayı keşfeder. Bu adada, mükemmel bir cennet bahçesi ve mutlu bir topluluk olduğu söylenmektedir.

Richard, Fransız bir çift olan Françoise (Virginie Ledoyen) ve Etienne (Guillaume Canet) ile tanışır ve bu adaya ulaşmak için bir harita alırlar. Ancak, adaya vardıklarında, oradaki topluluk ve bu "cennet bahçesi" hikayesinden çok daha karmaşık bir durumla karşılaşırlar. Topluluk, kendi kuralları ve güç dinamikleriyle yönetilmektedir ve gizemli bir şekilde dış dünya ile ilişki kurmamaktadır.

Film, adadaki gizemleri çözmeye çalışan Richard'ın maceralarını ve adadaki topluluğun içindeki çatışmaları anlatır. Ayrıca, insan doğasının yalnızlık, bağımsızlık ve topluluk arasındaki dinamikleri de ele alınır. "Kumsal," egzotik bir cennetin ardındaki karanlık gerçeklerle yüzleşen bir karakterin hikayesini çarpıcı bir şekilde anlatan bir film olarak bilinir.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Kumsal filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam