Lanetli Topraklar
Lanetli Topraklar
Yönetmen: Carter Smith
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 91 dakika

Lanetli Topraklar Filminin Konusu

The Ruins, Türkçe adıyla Lanetli Topraklar adlı film, korku, macera ve gerilim türlerine ait bir yapım olarak dikkat çeker. Film, Scott B. Smith'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır ve izleyicilere izlemesi zor bir deneyim sunar.

Hikaye, dört Amerikalı üniversite öğrencisi olan Jeff, Amy, Eric ve Stacy'nin Meksika'da tatil yapmak amacıyla gittikleri bir tatil köyünde başlar. Tatil köyünde rahat bir şekilde zaman geçirirken, onlara gizemli bir araştırmacı, Mathias, yardım etmelerini ister. Mathias, kardeşinin kaybolduğunu ve eski Maya kalıntılarına gittiğini düşündüğünü söyler.

Dörtlü, Mathias'ı takip ederek antik Maya kalıntılarına giderler. Ancak buraya vardıklarında, kalıntıların çevresinin korkunç bir şekilde izole edildiğini fark ederler ve köy halkının bu alana girmelerine izin vermediğini görürler. Kalıntılara girip araştırmalarına devam etmek isterlerken, olaylar hızla kötüleşir.

Kalıntılara girdiklerinde, bitkilerin ve vahşi doğanın tuhaf bir şekilde hareket etmeye başladığını fark ederler. Daha da kötüsü, kalıntılardan çıkamazlar ve iletişimleri kesilir. Grup, kendilerini bu esrarengiz ve tehlikeli ortamda sıkışmış olarak bulurlar.

Film, dört arkadaşın hayatta kalmak için verdiği mücadeleyi ve kalıntılardaki korkunç sırları ortaya çıkarmak için verdikleri çabayı anlatır. Bitkilerin ve doğanın tehditkar bir şekilde davrandığı bu izole bölgede, hayatta kalmak için bir dizi dehşet verici olayla yüzleşmek zorunda kalırlar.

Lanetli Topraklar, izleyicilere gerilim ve dehşet dolu bir deneyim sunarken, insanların doğayla başa çıkma mücadelesini ve korkunç bir sırrın izini sürmelerini konu alır.

Orjinal adı: The Ruins

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Lanetli Topraklar filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Profil Resmi
Oğuzhan D. 23.09.2023, 19:46 paylaştı.

Fena film değil. Korku ve macera ögeleri azdı daha çok gerilim.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Cehenneme Bir Adım Korku Gecesi
7.2/10 4.37/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Kelebek Etkisi Etkileyici
7.6/10 4.05/5
Şeytan Üçgeni Beyin Yakan
6.9/10 3.94/5
Korku Seansı Korku Gecesi
7.5/10 3.9/5
Ceset Gerileyim
7.6/10 3.75/5
Kapan Beyin Yakan
7.8/10 3.74/5
Mezar Buluşmaları Korku Gecesi
6.1/10 3.66/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam