Miami'de Bir Gece...

Miami'de Bir Gece...
Miami'de Bir Gece...
Yönetmen: Regina King
Süre: 110 dakika
Orjinal Adı: One Night in Miami...

Miami'de Bir Gece... Filminin Konusu

"Miami'de Bir Gece..." (One Night in Miami...), 2020 yapımı bir drama filmidir. Film, Kemp Powers'ın aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanmıştır ve Regina King tarafından yönetilmiştir.

Film, gerçek tarihi figürler olan Malcolm X (Kingsley Ben-Adir), Muhammad Ali (Eli Goree), Sam Cooke (Leslie Odom Jr.) ve Jim Brown (Aldis Hodge) gibi dört önemli Afro-Amerikalı liderin 1964 yılında Miami'deki bir otel odasında bir araya gelmesini konu alır. Bu dört adam, kendi alanlarında büyük başarılar elde etmiş isimlerdir: Malcolm X, insan hakları aktivisti ve siyasi liderdir; Muhammad Ali, ünlü boks şampiyonudur; Sam Cooke, ünlü bir soul şarkıcısı ve yapımcısıdır; Jim Brown ise Amerikan futbolunun efsanevi oyuncusudur.

Film, dört liderin sivil haklar hareketinin geleceği, ırkçılık, dini inançlar, sanat ve spor gibi konuları içeren derin bir sohbetini takip eder. Bu toplantı, Amerikan toplumundaki değişim ve eşitlik mücadelesi üzerine birçok önemli konuyu ele alır. Dört lider, kendi yerlerini ve rolünü tartışırken, toplumsal değişim için nasıl bir katkıda bulunabileceklerini düşünürler.

"Miami'de Bir Gece...", tarihi figürlerin karmaşık düşüncelerini ve sivil haklar mücadelesiyle ilgili derin konuları işleyen güçlü bir film olarak öne çıkar. Regina King'in yönetmenlik yeteneği ve oyuncuların performansları, filmi izlemeye değer kılan unsurlardan birkaçıdır.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Miami'de Bir Gece... filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam