Milyoner
Milyoner
Yönetmen: Danny Boyle, Loveleen Tandan
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 120 dakika
Orjinal Adı: Slumdog Millionaire

Milyoner Filminin Konusu

"Slumdog Millionaire" (Milyoner), 2008 yapımı bir dram filmidir ve Danny Boyle tarafından yönetilmiştir. Film, Vikas Swarup'un "Q & A" adlı romanından uyarlanmıştır. Başrollerde Dev Patel, Freida Pinto, ve Anil Kapoor bulunmaktadır.

Hikaye, Mumbai'de bir gecekondu bölgesinde büyüyen genç bir yetim olan Jamal Malik'in (Dev Patel) hayatını konu alır. Jamal, bir gün Hindistan versiyonu olan "Kim Milyoner Olmak İster?" adlı televizyon yarışmasının milyonerlik yarışmasının finaline katılır ve tam olarak doğru cevapları bilerek büyük bir ödül kazanır.

Ancak, Jamal'ın başarısı şüphe uyandırır ve polis tarafından sorgulanır. Jamal'ın çocukluğu, gençliği ve aşkı üzerinden yarışmada doğru cevapları nereden bildiğini anlatan geriye dönüşlerle, izleyicilere hikayesini anlatır. Her sorunun arkasında yaşadığı zorlu hayat şartları, sevgisi Latika'ya (Freida Pinto) olan bağlılığı ve yaşadığı trajediler bulunmaktadır.

Film, aşk, kader, ve insanın içindeki iyilik ve direnme gücü üzerine dokunaklı bir hikaye sunar. Ayrıca, Hindistan'ın sosyal sınıfları, yoksulluk ve zenginlik arasındaki uçurumları ele alarak derinlemesine bir portre çizer. "Slumdog Millionaire", birçok ödül kazanarak büyük beğeni toplamış ve 2009 yılında sekiz Akademi Ödülü kazanmıştır, bunlar arasında En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri de bulunmaktadır.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Milyoner filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam