Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap
Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap
Yönetmen: Andrew Adamson
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 140 dakika

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap Filminin Konusu

"Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap" filmi, C.S. Lewis'in aynı adlı fantastik romanından uyarlanmıştır. Film, dört kardeşin fantastik bir dünyada geçen maceralarını mevzu alır.

Hikaye, İkinci Dünya Savaşı esnasında tahliye edilen dört kardeş - Peter, Susan, Edmund ve Lucy Pevensie - üzerinde odaklanır. Bu dört kardeş, bir malikane olan Profesör Kirke'nin yanına yerleştirilirler. Bir gün bulgu yaparken eski bir dolap bulurlar. Lucy, dolaba girerek gizemli bir dünya olan Narnia'ya geçer.

Lucy, Narnia'da güzel bir kış ormanında Aslan adlı bir aslan tarafınca karşılanır. Lucy'nin geri dönmesinden sonrasında, diğer kardeşler ona inanmazlar. Ancak zaman içinde Edmund da Narnia'ya gider ve Beyaz Cadı Jadis tarafınca büyülenir. Edmund, Aslan'ın düşmanı olan Cadı'nın tarafına geçer.

Geride kalan Peter ve Susan, Lucy ile birlikte Narnia'ya geri dönerler ve Aslan'ın liderliğindeki direnişe katılırlar. Kardeşler, Narnia'nın özgürlüğünü ve eski düzeni tekrar tesis etmek için cenkmak zorunda bırakılırlar. Cadı'nın hükümranlığını sona erdirmek ve Narnia'yı kurtarmak için epik bir savaşım adım atar.

Film, kardeşlerin cesaretlerini, sadakatlerini ve beraber çalışmalarını vurgular. Bununla beraber iyilik ve fenalık arasındaki mücadeleyi, büyülü ve fantastik bir dünyada anlatır. "Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap" serinin ilk filmidir ve seyircilere unutulmaz bir fantastik serüven sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Profil Resmi
Seher Altınok 16.12.2023, 13:03 paylaştı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ayı Teddy Arkadaş Ortamı
6.9/10 4.08/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam