Örümcek Adam
Örümcek Adam
Yönetmen: Sam Raimi
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 189 dakika
Orjinal Adı: Spider-Man
Serinin Diğer Filmleri:

Örümcek Adam Filminin Konusu

"Örümcek Adam" (Spider-Man), 2002 yapımı bir süper kahraman filmidir ve Sam Raimi tarafından yönetilmiştir. Film, Marvel Comics'in aynı adlı süper kahramanından uyarlanmıştır. Başrollerde Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Willem Dafoe ve James Franco gibi oyuncular yer almaktadır.

Hikaye, Peter Parker (Tobey Maguire) adında bir genç adamın, bilimsel bir deney sırasında özel güçler kazanmasını konu alır. Örümcek ısırması sonucu örümcek benzeri yeteneklere sahip olan Peter, duvarlara tırmanabilir, inanılmaz bir hız ve güç kazanır.

Bu olayın ardından, Peter'ın hayatında bir dizi değişiklik meydana gelir. Zengin işadamı Norman Osborn (Willem Dafoe), yeğeni Harry Osborn (James Franco) ile birlikte, bir süper asker serumu üzerinde çalışmaktadır. Ancak deneyler sonucu Norman, yeğeni ve Peter'ın arkadaşı Mary Jane Watson (Kirsten Dunst) dahil olmak üzere bir dizi tehlikeli olayı tetikler.

Peter, bu süreçte, yaşadığı değişikliklerle başa çıkmaya çalışır ve kendisine "Örümcek Adam" olarak tanınan bir süper kahraman kimliği kazanır. Aynı zamanda, Norman Osborn'un, "Yeşil Cin" olarak da bilinen kötü karakter Green Goblin'e dönüşmesi, Örümcek Adam'ın şehri koruma görevini daha karmaşık bir hale getirir.

Film, Peter'ın kahramanlık, sorumluluk ve aşk arasındaki dengeyi bulma çabalarını anlatarak, klasik bir süper kahraman hikayesini izleyiciye sunar. "Örümcek Adam," Marvel Sinematik Evreni'nin başlangıcını temsil eden ve büyük bir izleyici kitlesi tarafından sevilen bir yapımdır.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Örümcek Adam filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ayı Teddy Arkadaş Ortamı
6.9/10 4.08/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam