Paris'te Gece Yarısı
Paris'te Gece Yarısı
Yönetmen: Woody Allen
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 94 dakika

Paris'te Gece Yarısı Filminin Konusu

Paris'te Gece Yarısı (Midnight in Paris), 2011 yapımı bir duygusal komedi-dram filmidir. Film, Woody Allen tarafından yazılan ve yönetilen bir yapımdır.

Paris'te Gece Yarısı Filminin Konusu

Film, Amerikalı bir yazar olan Gil Pender'ın (Owen Wilson) öyküsünü anlatır. Gil, Paris'te dinlence yaparken 1920'lerin sanat ve edebiyat dolu altın çağına duyduğu hayranlığını dile getirirken, çağdaş dünyada yaşamaktan hoşnutsuzdur. Bir gece, Gil esrarengiz bir halde geçmişe yolculuk yapar ve Paris'in geçmişindeki ünlü sanatçılar ve yazarlarla tanışma fırsatı bulur.

Film, Gil'in bu zaman yolculuğu esnasında yaşadığı deneyimleri ve farklı dönemlere ait kişiliklerle etkileşimini takip ederken, hayal ile gerçek arasındaki sınırları sorgular. Paris'in duygusal atmosferi ve sanatsal zenginliği, hikayenin temel ögelerinden biridir.

Paris'te Gece Yarısı, hayal gücünün, nostaljinin ve yaratıcılığın gücünü vurgularken, hem de karakterlerin kendi tinsel yolculuklarını ele alır. Film, farklı süre dilimlerine olan özlemi, seçimlerin ve geçmişin nasıl bir etki yaratabileceğini anlatırken duygusal ve düşündürücü bir atmosfer sunar.

Woody Allen'ın karakteristik mizah anlayışı ve romantizmi bu filmimizde de belirgindir. Paris'te Gece Yarısı, vakit, sanat ve hayatın anlamı gibi derin mevzuları keyifli ve anlamlı bir şekilde işleyen etkileyici bir yapım olarak öne çıkar.

Orjinal adı: Midnight in Paris

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Paris'te Gece Yarısı filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ayı Teddy Arkadaş Ortamı
6.9/10 4.08/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam