Sıkıysa Yakala
Sıkıysa Yakala
Yönetmen: Steven Spielberg
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 190 dakika
Orjinal Adı: Catch Me If You Can

Sıkıysa Yakala Filminin Konusu

"Sıkıysa Yakala" (Catch Me If You Can), 2002 yapımı bir suç komedisi filmidir ve Steven Spielberg tarafından yönetilmiştir. Film, gerçek bir hikayeye dayanmaktadır ve aynı adı taşıyan Frank Abagnale Jr.'ın otobiyografisine dayanarak uyarlanmıştır. Başrollerde Leonardo DiCaprio, Tom Hanks ve Christopher Walken bulunmaktadır.

Hikaye, 1960'ların başında geçmektedir ve Frank Abagnale Jr., genç bir sahtekardır. Frank, çok yetenekli bir sahtekar ve kimlik hırsızıdır. Sahte kimlikler kullanarak, pilot, doktor, avukat gibi farklı mesleklerde çalışırken çek ve sahtekarlık yapar. Aynı zamanda sahte çeklerle büyük miktarda para kazanmaktadır. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı Carl Hanratty (Tom Hanks) ise Frank'ı yakalamak için onun peşindedir.

Film, Frank'ın hızlı yaşam tarzını ve FBI tarafından yakalanmamak için sürekli olarak kimlik değiştirmesini konu alır. Aynı zamanda Frank'ın babası (Christopher Walken) ile ilişkisi ve onun ailesiyle olan ilişkileri de filmde önemli bir rol oynar. Frank ve Hanratty arasındaki kedi-fare oyunu, izleyicilere heyecanlı ve komik anlar sunar.

"Sıkıysa Yakala," gerçek bir hikayeye dayanan ilgi çekici ve eğlenceli bir film olarak öne çıkar. Frank Abagnale Jr.'ın olağanüstü hikayesini anlatarak izleyicilere hem suç dünyasının cazibesini hem de adaletin peşindeki insanların kararlılığını gösterir.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Sıkıysa Yakala filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam