Sil Baştan
Sil Baştan
Yönetmen: Michel Gondry
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 108 dakika

Sil Baştan Filminin Konusu

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind), 2004 yapımı bilim kurgu-romantik dram filmidir. Charlie Kaufman tarafından yazılmış ve Michel Gondry tarafından yönetilmiştir.

Film, Joel Barish (Jim Carrey) isminde bayağı bir adamın öyküsünü anlatır. Bigün, tesadüfen tren istasyonunda Clementine Kruczynski (Kate Winslet) isminde renkli ve özgür ruhlu bir hanımla tanışır. İkisi, birbirlerine zıt kişilikleriyle birbirlerine çekilir ve duygusal bir ilişki yaşamaya başlarlar.

Ancak, ilişkileri zamanla zorlaşmaya başlar ve bir süre sonra ayrılırlar. Joel, ayrılık acısını unutmak ve Clementine'i tamamen silmek için Lacuna Inc. Adlı bir şirketten yardım alır. Bu şirket, insanların hafızalarından istenmeyen anıları ve ilişkileri silmeye yardımcı olan bir teknolojiye sahiptir.

Hafızasında Clementine'i sildirmeye başladığında, Joel anılarının içine girer ve onlarla beraber geçmişi gözden geçirir. Ancak, unutmaya başladıkça, Clementine ile yaşadığı güzel anıları ve ilişkilerini yeniden anımsamak istemeye adım atar.

Film, Joel'in zihninde yaşadığı bu karmaşa yolculuğu ve aşkın gücünü anlatırken, bununla beraber belleğin ve anıların insan kimliğindeki önemini vurgular. "Sil Baştan", etkisinde bırakan senaristliği, duygusal oyunculukları ve sıra dışı ifadeı ile izleyicilere aşkın karmaşıklığını, unutmanın zorluklarını ve değerli anılarımızın yaşamımızdaki görevinü düşündüren derin bir deneyim sunar.

Orijinal Adı: Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Sil Baştan filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Kelebek Etkisi Etkileyici
7.6/10 4.05/5
Şeytan Üçgeni Beyin Yakan
6.9/10 3.94/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
The Matrix Beyin Yakan
8.7/10 3.92/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Captain Marvel Aksiyonu Bol
6.8/10 3.25/5
Demir Adam Etkileyici
7.9/10 3.25/5
Marslı Farklı Dünyalar
8.0/10 3.12/5
Platform Sürükleyici
7.0/10 3.12/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam