Soysuzlar Çetesi
Soysuzlar Çetesi
Yönetmen: Quentin Tarantino
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 153 dakika

Soysuzlar Çetesi Filminin Konusu

"Soysuzlar Çetesi" (original adı: "Inglourious Basterds"), 2009 yapımı Quentin Tarantino tarafından yazılan ve yönetilen bir Amerikan filmidir. Film, alternatif bir tarih ve savaş devri kurgusu üzerine kuruludur. İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen bu filmimizde, Nazi Almanyası'nın işgal ettiği Fransa'da geçen olaylar anlatılmaktadır.

Soysuzlar Çetesi Film Konusu

Film, bir grup Amerikan Yahudi askerinden oluşan "Soysuzlar Çetesi"nin Nazi subaylarına karşı gerilla taktikleri kullanarak intikam alma hikayesini işler. Çetenin lideri Albay Aldo Raine (Brad Pitt), askerlerini Nazi subaylarına öldürme ve korkutma görevleriyle gönderir.

Öte taraftan, sinemasever Yahudi bir kadın olan Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent), ailesinin öldürülmesine tanık olduktan sonrasında intikam alma planları yapmaktadır. Bu planları, Nazi liderlerinin bir film galasına katılacağı bir etkinlik esnasında hayata geçirme fırsatı bulur.

Film, gerilim, aksiyon ve Tarantino'nun tipik diyaloglarının bir karışımını içerirken, alternatif tarih teması ve karakterlerin kesişen hikayeleriyle dikkat çeker. "Soysuzlar Çetesi", Tarantino'nun karakteristik tarzını yansıtan şiddet sahneleri ve sürükleyici anlatımıyla bilinir.

Unutulmaz sahneleri, çarpıcı diyalogları ve özgün kurgusu ile "Soysuzlar Çetesi", Quentin Tarantino hayranları ve genel izleyiciler tarafınca ilgiyle karşılanmış bir film olarak öne çıkar.

Orijinal adı: Inglourious Basterds

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Soysuzlar Çetesi filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam