Truman Show
Truman Show
Yönetmen: Peter Weir
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 103 dakika

Truman Show Filminin Konusu

Truman Show1998 yapımı Peter Weir'in yönettiği ve Andrew Niccol'un senaristliğini yazdığı bir Dram Komedi türündeki bir filmdir. Başrolde Jim Carrey'in oynadığı film, sıradan bir yaşam yaşayan Truman Burbank adlı bir kişinin gerçek kimliğinden habersiz bir televizyon şovunun parçası bulunduğunu keşfetmesini mevzu alır.

Truman Burbank (Jim Carrey), Seahaven adlı sahte bir kasabada doğmuş ve büyümüştür. Sadece, Truman'ın yaşadığı kasaba ve hayatı, gerçekte büyük bir televizyon stüdyosunda, sürekli olarak 24 saat süresince canlı olarak yayınlanan bir reality show'unun mevzusudur. Truman'ın her hareketi, her duygusu, kameralarla izlenir ve tüm yaşamı boyunca bu sahte dünyada başkaları tarafınca yönlendirilir.

Truman, hayatında esrarlı olayların artması ve tanıdık yüzlerin sürekli belirmesi nedeniyle şüphe duymaya başlar. Bu şüphe, onu kendi gerçeğini arayışa yönlendirir. Truman, kendi gerçeğini keşfetmeye çalışırken, çevresindeki insanlar ve vakalarla mücadele eder. Bu süreçte, dünya dışından izleyen milyonlarca tv izleyicisi ile Truman'ın hikayesi arasındaki etik ve etik problemler da sorgulanır.

Truman Show, medya, gerçeklik, özgürlük, manipülasyon ve insan doğasının temalarını işleyen etkisinde bırakan bir film olarak bilinir. Jim Carrey'nin sıradışı performansı ve filmdeki derin düşünce provokasyonları, izleyicilere uzun süre hafızalarında kalacak bir deneyim sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Truman Show filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Profil Resmi
Oğuzhan DAŞ 17.09.2023, 16:36 paylaştı.

Eski film olmasına rağmen günümüzde halen izlenebilir ve sürükleyici bir filmdi

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam