Umudunu Kaybetme
Umudunu Kaybetme
Yönetmen: Gabriele Muccino
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 117 dakika

Umudunu Kaybetme Filminin Konusu

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness), 2006 yapımı bir Amerikan drama filmidir. Film, gerçek bir hikayeye dayanmaktadır ve Chris Gardner adındaki bir adamın mücadelesini anlatır. Chris Gardner, 1980'lerde San Francisco'da yaşayan, evsiz kalmış, işsiz bir satış elemanıdır. Kendisi ve oğlu Christopher, maddi zorluklar içinde yaşamaktadır.

Film, Chris Gardner'ın çaresizlikle dolu hayatından ve oğluna sağlam bir gelecek sağlamak için verdiği mücadeleden ilham alır. Gardner, bir borsa simsarı olmayı hayal ederken, bir finans şirketinde stajyer olarak çalışmaya hak kazanma fırsatını elde eder. Ancak bu süreçte yaşadığı zorluklar, evsiz kalması, işsizlik ve maddi sıkıntılar onun için büyük bir mücadeleyi beraberinde getirir. Ancak Gardner, azimli ve kararlı bir şekilde pes etmeyerek, oğluna daha iyi bir gelecek sağlama umuduyla hayata tutunmaya çalışır.

Film, Gardner'ın inanç, azim ve kararlılıkla yaşadığı zorlukları aşma çabasını ve sonunda başarılı olma hikayesini anlatır. Bu film, izleyicilere umut, motivasyon ve insanın içindeki gücün ne kadar büyük olabileceği konusunda ilham verici bir mesaj sunar. Will Smith, Chris Gardner'ı canlandırdığı performansıyla büyük övgü almış ve film genel olarak izleyici tarafından olumlu bir şekilde değerlendirilmiştir.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Umudunu Kaybetme filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
Ayla Hüzün Dolu
8.3/10 0/5
Can Dostum Hüzün Dolu
8.5/10 0/5
Umudunu Kaybetme Hüzün Dolu
8.0/10 0/5
Enigma Etkileyici
8.0/10 0/5
Sıkıysa Yakala Eğlenceli
8.1/10 0/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam