Uyumsuz
Uyumsuz
Yönetmen: Neil Burger
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 139 dakika
Orjinal Adı: Divergent
Serinin Diğer Filmleri:

Uyumsuz Filminin Konusu

"Uyumsuz" (Divergent), 2014 yapımı bir bilim kurgu aksiyon filmidir ve Veronica Roth'un aynı adlı genç yetişkin romanından uyarlanmıştır. Neil Burger tarafından yönetilmiştir. Film, bir distopyanın hüküm sürdüğü bir gelecekte geçer.

Hikaye, Chicago şehrinin post-apokaliptik bir versiyonunda geçer. Toplum, beş farklı fraksiyona ayrılmıştır: Cesur, Bilgeliğe yönelik, Barışçıl, Onurlu ve Sadık. Her fraksiyon belirli bir değeri temsil eder ve gençler, belirli bir yaşta bir fraksiyonu seçmek zorundadır. Ana karakterimiz Beatrice "Tris" Prior (Shailene Woodley), bu seçim sırasında Divergent olduğunu keşfeder. Divergent, birden fazla fraksiyonun niteliklerini barındıran nadir bireylerdir ve bu durum toplumda tehdit olarak görülmektedir.

Tris, Cesur fraksiyonunu seçer ve eğitim sürecinde diğer gençlerle birlikte sınavlara tabi tutulur. Ancak, Divergent olması nedeniyle sıradan biri gibi uymak yerine, toplumun kontrolü altındaki sırları açığa çıkarmaya başlar. Aynı zamanda, gizemli bir lider olan Four (Theo James) ile yakınlaşır.

Film, Tris'in kendi kimliğini bulma, toplumsal normlara karşı durma ve sistemi değiştirme yolunda yaşadığı maceraları anlatır. "Uyumsuz", genç yetişkin distopik edebiyat türünün popüler bir örneğidir ve izleyicilere aksiyon dolu, duygusal bir hikaye sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Uyumsuz filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
The Matrix Beyin Yakan
8.7/10 3.92/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Tam Gaz Aksiyonu Bol
7.6/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam