Valkyrie
Valkyrie
Yönetmen: Bryan Singer
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 121 dakika
Orjinal Adı: Valkyrie

Valkyrie Filminin Konusu

Valkyrie, 2008 yapımı bir tarihî dram ve gerilim filmidir. Bryan Singer tarafından yönetilmiş ve başrolünde Tom Cruise'un yer aldığı bu film, Alman Direnişi'nin 20 Temmuz suikast girişimini konu alır. İşte "Valkyrie" filminin kısa özeti:

Film, II. Dünya Savaşı sırasında Almanya'da Adolf Hitler'e karşı bir suikast girişimi olan "20 Temmuz suikastı"nı ele alır. Filmde, Alman Albay Claus von Stauffenberg (Tom Cruise), Nazilerin politikalarından ve savaş stratejilerinden rahatsızlık duyan bir subaydır. Stauffenberg, Hitler'in devrilmesi ve yeni bir hükümetin kurulması amacıyla bir grup subay ve yetkilinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Alman Direnişi'ne katılır.

Stauffenberg, Valkyrie adlı bir acil durum planını kullanarak Hitler'i öldürmeyi ve ardından başka önemli liderleri tutuklayarak darbe yapmayı planlar. Ancak plan, bir dizi zorluk ve engelle karşılaşır. Film, gerilim dolu bir atmosferde, suikast girişimine ve direnişin iç dinamiklerine odaklanarak seyirciyi tarihî bir yolculuğa çıkarır.

Valkyrie, gerçek olaylara dayanan bir hikayeyi anlatması ve tarihi olaylara odaklanması nedeniyle dikkat çeker. Tom Cruise'un performansı ve filmdeki diğer oyuncuların başarılı performanslarıyla birlikte, izleyicilere savaş dönemi Almanya'sında bir direniş hikayesini etkileyici bir şekilde sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Valkyrie filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
Benim Dünyam Hüzün Dolu
7.5/10 4.37/5
Akıl Oyunları Etkileyici
8.2/10 4.33/5
7. Koğuştaki Mucize Hüzün Dolu
8.2/10 4/5
Titanik Hüzün Dolu
7.9/10 3.66/5
Nowhere Etkileyici
6.3/10 3.66/5
Panik Odası Gerileyim
6.8/10 3.62/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam