Yedinci Hayat
Yedinci Hayat
Yönetmen: Tommy Wirkola
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 123 dakika

Yedinci Hayat Filminin Konusu

"What Happened to Monday?" (Yedinci Hayat), 2017 yapımı bir bilim kurgu ve gerilim filmidir. Film, gelecekte, aşırı nüfus artışı ve kaynak kısıtlamaları nedeniyle hükümetin ailelere sadece bir çocuk sahibi olma izni verdiği bir distopik dünyada geçer.

Hikaye, Karen Settman'ın (Noomi Rapace) doğurduğu yediz kız kardeşi konu alır. Karen, kızlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri adlandırır. Babalarının ölümünden sonra, kızlar dış dünya ile temas kurmamak için izole bir şekilde büyütülür. Karen, kızlarını her gün dışarı çıkarıp dünya ile tanıştırır, fakat her biri sadece belirli bir gün dışında eve kapanmak zorundadır.

Ancak bir gün Pazartesi, eve geri dönmez. Kardeşlerin güvende olup olmadığını kontrol etmek için Karen ve diğer kardeşleri araştırmalara başlarlar. Pazartesi'nin kaybolmasının ardından, diğer kardeşler dış dünyayla iletişime geçmeye başlarlar ve gerçekleri öğrenmeye başlarlar. İzleyici, Karen'ın kızlarını nasıl koruduğu ve gerçekleri ortaya çıkarmak için verdikleri mücadeleyi izlerken, filmin ilerleyen bölümlerinde bir dizi gerilimli olay gelişir.

Film, ahlaki ve etik soruları sorgulayan, aksiyon dolu bir hikayeye sahiptir. Noomi Rapace'ın başarılı performansıyla dikkat çeken film, izleyiciye gelecekteki bir distopya dünyasında yaşanan insanlık dramasını anlatır.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Yedinci Hayat filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
The Matrix Beyin Yakan
8.7/10 3.92/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Tam Gaz Aksiyonu Bol
7.6/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam