Yeşil Yol
Yeşil Yol
Yönetmen: Frank Darabont
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 189 dakika
Orjinal Adı: The Green Mile

Yeşil Yol Filminin Konusu

"Yeşil Yol" (The Green Mile), 1999 yapımı bir dram filmidir ve Frank Darabont tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Film, Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Başrollerde Tom Hanks, Michael Clarke Duncan ve David Morse yer almaktadır.

Hikaye, 1935 yılında geçer ve Louisiana'da bir hapishanede, hükümlülerin idam edildiği bir bölüm olan "Yeşil Yol" adlı koridorda odaklanır. Paul Edgecomb (Tom Hanks), bu hapishanenin baş gardiyanıdır. Paul, ölüm cezasına çarptırılmış bir mahkum olan John Coffey'yi (Michael Clarke Duncan) buraya getirildiğinde olaylar başlar.

John Coffey, fiziksel olarak oldukça büyük ancak aynı zamanda saf ve iyilik dolu bir adamdır. İşlediği iddia edilen suç, iki genç kızın tecavüz edilip öldürülmesidir. Ancak Coffey'nin masumiyeti konusunda şüpheler başlar. Coffey'nin özel bir yeteneği olduğu ortaya çıkar: dokunduğu insanların acılarını hissedebilir ve onları iyileştirebilir.

Film, Coffey'nin mahkumiyeti, Paul Edgecomb'un içsel çatışmaları ve diğer mahkumların hayat hikayeleri etrafında dönerek adalet, insanlık, vicdan ve umut gibi temaları işler. "Yeşil Yol", etkileyici performanslar, güçlü anlatım ve duygusal derinlikle bilinen bir dram filmi olarak kabul edilir.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Yeşil Yol filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Profil Resmi
Alican 06.12.2023, 22:08 paylaştı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ayı Teddy Arkadaş Ortamı
6.9/10 4.08/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam