Yukarı Bak
Yukarı Bak
Yönetmen: Pete Docter, Bob Peterson
Süre: 96 dakika
Orjinal Adı: Up

Yukarı Bak Filminin Konusu

"Yukarı Bak" (İngilizce: "Up") Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılan, 2009 yapımı bir animasyon filmidir. Film, yönetmenliğini Pete Docter'ın yaptığı ve Bob Peterson'ın yardımcı yönetmen olduğu bir yapım olarak dikkat çeker.

Hikaye, yaşlı bir balon satıcısı olan Carl Fredricksen'ın etrafında döner. Carl, eşi Ellie'nin ölümünden sonra yalnız yaşamaktadır. Evlerinin etrafına yüksek binalar ve şehirleşme yayıldığı için Carl, geçmişte eşi Ellie ile yapmayı hayal ettiği keşiflerle dolu bir maceraya çıkmaya karar verir. Carl, evini balonlarla donatır ve Güney Amerika'daki kayıp cennet olan Paradise Falls'a gitmek üzere evini havaya kaldırır.

Ancak, Carl'ın bilmediği bir şey vardır: genç bir çocuk olan Russell, yanlışlıkla Carl'ın evine bağlanmıştır. İkisi birlikte, yüksek balonla uçarak, yaban hayatıyla dolu bu keşfedilmemiş cennete doğru bir yolculuğa çıkarlar. Yolda, çeşitli tehlikelerle karşılaşırlar ve birlikte çalışarak bu zorlukların üstesinden gelirler. Bu süreçte, Carl geçmişiyle yüzleşirken, Russell da gerçek bir kahraman olmanın ne anlama geldiğini keşfeder.

"Yukarı Bak," seyircilere dostluk, kayıp, keşif ve ikinci şans gibi evrensel temaları işleyen dokunaklı bir hikaye sunar. Görsel açıdan da büyüleyici olan film, izleyicilere duygusal ve eğlenceli bir deneyim yaşatır.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Yukarı Bak filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ateşli piliç Arkadaş Ortamı
5.5/10 3.43/5
Truman Show Etkileyici
8.2/10 3.33/5
Aman Tanrım! Sürükleyici
6.8/10 3.33/5
Komşu Kızı Arkadaş Ortamı
6.7/10 2.9/5
Can Dostum Hüzün Dolu
8.5/10 0/5
Para Avcısı Sürükleyici
8.2/10 0/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam