Zamana Karşı
Zamana Karşı
Yönetmen: Andrew Niccol
Platform: Sinema Filmleri
Süre: 109 dakika
Orjinal Adı: In Time

Zamana Karşı Filminin Konusu

"Zamana Karşı" (In Time), 2011 yapımı bir bilim kurgu ve aksiyon filmidir. Yönetmenliğini Andrew Niccol'un üstlendiği filmde Justin Timberlake, Amanda Seyfried ve Cillian Murphy gibi isimler yer alır.

Film, gelecekteki bir dünyada geçer. İnsanlar artık yaşlanmamakta, ancak genç kalmak için sürekli olarak zaman satın almak zorundadır. Herkesin vücudu bir saatlik bir saatin içinde bulunan bir dijital sayaçla donatılmıştır. Zaman, toplumda en değerli varlık haline gelmiştir ve insanlar günlük aktivitelerini ve temel ihtiyaçlarını bu zaman birimleriyle öderler. Zamanları bittiğinde ölürler.

Filmin ana karakteri Will Salas (Justin Timberlake), kendisine fazlasıyla zaman veren bir adamın intihar etmesi sonucu büyük bir zaman miktarı elde eder. Bu olay sonrasında, zengin elitler ile fakir kesim arasındaki uçurum ve sosyal adaletsizlik hakkında uyanır. Will, zamanı yeniden dağıtmak ve sistemi değiştirmek için mücadele etmeye başlar.

Will, zamanın efendileri olarak bilinen güçlü ve zengin bir elitin lideri olan Philippe Weis (Vincent Kartheiser) ile karşı karşıya gelir. Will, Philippe Weis'i devirmeye ve sosyal düzeni değiştirmeye çalışırken, sevdiği bir kadın olan Sylvia (Amanda Seyfried) ile de birlikte hareket eder.

"Zamana Karşı", sosyal adalet, sınıf ayrımcılığı ve zaman kavramını kullanarak toplumsal eleştirilerde bulunan bir bilim kurgu filmidir. Aksiyon dolu sahnelerle beraber film, izleyicilere düşündürücü bir deneyim sunar.

Film Sıralaması

Site puanlarına göre film sıralaması

Puanlar

Zamana Karşı filmine ait site puanı ve imdb puanı

Yorumlar

Yorumlar ve Puanlar

Heniz Hiç Yorum Bırakılmadı.

Filmi Değerlendir

Puanlar ver ve yorum yap

Sizin için öneriler...

Ben Efsaneyim Sürükleyici
7.2/10 4.62/5
The Old Guard Etkileyici
6.7/10 4.06/5
Avatar Sürükleyici
7.9/10 4/5
Oblivion Sürükleyici
7.0/10 3.93/5
The Matrix Beyin Yakan
8.7/10 3.92/5
Avatar: Suyun Yolu Sürükleyici
7.6/10 3.79/5
Başlangıç Maceranın Dibi
8.8/10 3.51/5
Tam Gaz Aksiyonu Bol
7.6/10 3.33/5

filmleroner.com'u ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Tamam